Úhlová bruska

Výborným pomocníkem do každé dílny či na stavbu, ale také pro správného kutila je úhlová bruska. Jedná se o nástroj s širokou škálou použití, který využijete při údržbě domu, zahrady, auta nebo třeba i traktoru.

Co umí úhlová bruska

Úhlová bruska neboli rozbrušovačka je takový malý univerzál, který toho umí opravdu hodně. Můžete s ní brousit, leštit, kartáčovat nebo dělit různé materiály od plastů až po kovy. Taková úhlová bruska se hodí třeba když potřebujete přeřezat trubku, obrousit lak nebo odstranit rez a samozřejmě ve spoustě dalších případů.

Úhlová bruska – kotouče a kartáče

Nejdůležitější součástí, bez níž se žádná úhlová bruska neobejde, jsou brusné a řezné kotouče a různé kartáče. Pro dělení a broušení každého specifického materiálu jsou určeny speciální kotouče. Úhlová bruska může být také osazena kartáči různých tvarů a velikostí.

Úhlová bruska – příslušenství

Kromě již uvedených kotoučů a kartáčů musí být úhlová bruska osazena ochranným krytem proti odlétajícím jiskrám. Když jsme ještě u těch kotoučů, uveďme si jeden malý detail, který nám hodně usnadní obsluhu. Úhlová bruska by totiž měla mít pro jednoduchou výměnu kotoučů aretační tlačítko.

Bezpečnost práce

Při práci s rozbrušovačkou nezanedbejte bezpečnost práce. Jelikož od úhlové brusky odlétá spousta jisker, měli byste mít vhodný oděv, včetně rukavic a především ochranného štítu nebo brýlí.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.