Stolní pila

Ruční řezání sice ještě není úplnou minulostí, pomalu jej ale nahrazují moderní pily, které dokáží ušetřit spoustu času a energie. Pokud máte tedy dům, zahradu nebo dílnu a občas potřebujete něco nařezat, je čas pořídit si takovou moderní pilu. Může to být třeba stolní pily.

Kotoučová stolní pila

Nejčastěji je k vidění kotoučová stolní pila, nebo také cirkulárka. Ta se nejvíce používá pro dlouhé rovné řezy, ale samozřejmě není problém ji využít také pro krátké řezy, ať již potřebujete krátit laťky nebo cokoli jiného. Kotoučová stolní pila je tak trochu univerzál.

Stolní pila v různých provedeních

Stolní pila se vyrábí v několika různých provedeních dle způsobu vyžití. Může se jednat o již uvedenou kotoučovou pilu, pilu se spodním tahem, formátovací pilu nebo stavební kotoučovou pilu. Tyto kategorie jsou většinou dále členěny jako hobby a profesionální stolní pila.

Stolní pila – ceny

Pokud se zaměříme na to kolik taková stolní pila stojí, zjistíme, že cenové rozpětí je opravdu široké. Začíná u výrobků v řádu pár tisíc korun a korun a stoupá až k několika desítkám tisíc. V kategorii profesionální stolní pila můžeme ale také narazit na výrobky, jejichž cena přesahuje sto tisíc korun.

Závěrem

Aby vám stolní pila dlouho a bezproblémově sloužila, rozhodněte se určitě pro kvalitní a prověřený výrobek. Dbejte také na provozní a bezpečnostní pokyny určené pro práci s tímto nástrojem.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.