Přímočará pila

Přímočará pila, někdy nazývána také kmitavá, je zajímavým doplňkem ostatních pil.

Můžeme ji lehce srovnat s ruční kotoučovou pilou, jedná se o podobně praktického pomocníka, ovšem s rozdílným způsobem řezání. Přímočará pila totiž na rozdíl od kotoučové umí takzvaný křivkový řez.

Jak funguje přímočará pila

Přímočará pila je vybavena, podobně jako kotoučová, elektromotorem, dále už je vše ale trošku jinak. Systém řezání funguje na principu pilového listu, který je rozkmitán a princip je tedy trošku podobný klasickému ručnímu řezání. Kvalitní přímočará pila by však měla mít další vlastnosti pro bezproblémové řezání.

Kvalitní přímočará pila

Jednoduchá přímočará pila toho moc navíc nepotřebuje, její použití je pak však spíše občasné. Kvalitní výrobek pro časté použití by měl mít vyšší výkon, díky kterému můžeme řezat přímočarou pilou materiály o větší síle.

Antivibrační mechanismus

Kvalitní přímočará pila by měla mít také antivibrační mechanismus. Ten je vhodný proto, aby se vibrace nepřenášely do rukou. Také by měla být vybavena ofukem, abychom viděli na místo řezu přímočaré pily.

Přímočará pila – upínání listu

Přímočará pila může mít různé upínání listu, záleží na výrobci. Vzhledem k tomu, že dochází k zahřátí listu během řezání, je vhodné, aby jej bylo možno vyměnit bez nutnosti přímého kontaktu. Příkladem může být systém SDS firmy BOSCH, který umožňuje výměnu listu u přímočaré pily během pár vteřin.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.