Pokosová pila

Mezi pilami má své nezastupitelné místo také pokosová pila. Jedná se o nástroj,který nejčastěji využívají truhláři a řemeslníci pracující se šikmými spoji. Využijí ji ale také všichni kutilové, jelikož pokosová pila má opravdu mnohostranné využití.

Co je pokosová pila

Pokosová pila je nástroj, který umožňuje přesné řezání šikmých hran. Může to být přímočará, nejčastěji ovšem kotoučová pila, která je upevněna v jakési základně, umožňující nastavení různých řezacích úhlů. Kvalitní pokosová pila dokáže řezat pod určitým úhlem s maximální přesností.

Pokosová pila – materiály

Pokosová pila dokáže řezat všechny obvyklé materiály, jako je dřevo, železo nebo plast. Pro řezání konkrétního materiálu je ovšem třeba zvolit správný nástroj, tedy pilový kotouč nebo list. Každý materiál má totiž specifické vlastnosti a správnou volbou nástroje pokosové pily docílíte přesného řezu a také životnosti nástroje.

Pokosová pila s laserovým zaměřením

Nejkvalitnější pokosová pila bývá vybavena laserovým zaměřovačem, který zajišťuje opravdu přesné zaměření úhlu. Tyto výrobky bývají ve vyšší cenové kategorii a záleží především na vašem uvážení, zda je pro vás takto přesná pokosová pila užitečná.

Další možnosti

Pokosová pila může být klasicky napájena pomocí kabelu ze sítě nebo si můžete pořídit také výrobek, který je vybaven akumulátorem. Oceníte zde jeho přenosnost a především využití v místech, kde není k dispozici elektrická zásuvka.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.