Pásová bruska

Ruční broušení je hodně namáhavá práce a my můžeme být rádi, že se mu pomocí moderního nářadí dnes již můžeme vyhnout. Pro tyto účely jsou k dostání různé elektrické brusky, jako je úhlová nebo pásová bruska. Podívejme se teď na posledně jmenovanou.

Moderní pásová bruska

Hned na začátek si můžeme říct, že pásová bruska má největší brusný záběr ze všech brusek. Požívá se k opracování velkých rovných ploch různých materiálů. Nejčastěji je využívána pro broušení dřeva, ale pásová bruska si poradí také o některé plasty a neželezné kovy.

Pásová bruska – konstrukce

Pásová bruska patří mezi elektronářadí. Základem je nekonečný brusný papír napnutý mezi jeden hnací, druhý napínací volný válec a elektromotor. Nekonečný brusný papír je nejčastěji uchycen rychloupínací pákou. Pásová bruska využívá nejčastěji napětí ze sítě, ale můžete se setkat také s akumulátorovým provedením.

Pásová bruska v akci

Pásová bruska se nejčastěji používá v truhlářství při opracování dřeva. Podle druhu opracovávaného materiálu se používají brusné papíry různé zrnitosti.Vzhledem k tomu, že se při broušení uvolňuje množství prachu, bývá pásová bruska vybavena odsávací přípojkou.

Nákup

Pásová bruska se dá koupit v každém obchodě s elektrickým ručním nářadím. Zajímavější možností, vzhledem k výběru a ceně, je ale nákup v některém z internetových obchodů.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.