Okružní pila

Klasikou mezi všemi pilami je okružní pila. Jedná se o nástroj, který běžná ruční pila nenahradí, používá se totiž pro dlouhé rovné řezy, kterých klasickým ručním řezáním prostě nedocílíte. Okružní pila tak má mezi pilami své nezastupitelné místo.

Elektrická okružní pila

Klasická okružní pila je vybavena elektromotorem, který roztáčí řezný kotouč. Může být buď ve stolním provedení nebo také, dnes již běžně, ručním provedení. U jednodušších přístrojů je stabilní počet otáček, u těch propracovanějších můžete počet otáček okružní pily volit dle řezaného materiálu.

Okružní pila – využití

Okružní pila je nástroj, který má opravdu široké spektrum využití. Můžete ji požít při řezání dřevěných podlah, latěk na plot, stavbě kůlny, přípravě bednění nebo třeba podřezání dveří, v podstatě všude, kde jsou třeba dlouhé příčné řezy. Okružní pila je tak ideální pro stavbu, dům i zahradu.

Okružní pila – nákup

Míst, kde se dá koupit okružní pila je spousta. Obecně se jedná o specializované prodejny s nářadím, různé obchodní domy zaměřené na dům a zahradu, některé stavebniny a podobně. Zajímavou variantou je nákup v některém internetovém e-shopu, kde můžete okružní pilu koupit mnohem levněji.

Bezpečnost práce

Bezpečnost práce je něco, co se nevyplatí podceňovat. Okružní pila patří mezi nástroje, kterým je připisována jedna z největších úrazovostí vůbec. Její příčinou je právě podcenění bezpečnosti práce, proto se vždy seznamte s požadavky na práci s okružní pilou.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.