Motorové pily

Pokud máte zahradu, kus lesa nebo občas topíte v krbu nebo kamnech, nejspíš se vám bude hodit motorová pila. Jsou vyráběny v několika provedeních a kategoriích, které předurčují, k čemu jsou ty které motorové pily nejvhodnější.

Elektrické motorové pily

Jedno provedení, ve kterém se motorové pily vyrábějí, jsou s pohonem na elektromotor. Taková pila potřebuje přívodní kabel, který ji dodává potřebné množství elektrické energie. Tyto pily nejsou vhodné pro práci ve vlhku, na druhou stranu ale elektrické motorové pily nevytvářejí spaliny a můžete je tedy použít i v uzavřených prostorech.

Benzínové motorové pily

Benzínové motorové pily jsou vybaveny klasickým spalovacím motorem. Díky němu jsou přenosné a můžete je tak využít nejen na zahradě, ale také v lese. Nemají problém s prací ve vlhku ani dešti a pro provoz potřebujete jen dostatek pohonné směsi.

Motorové pily – kategorie

Motorové pily se klasicky člení do tří kategorií podle způsobu použití s čímž souvisí také výkon motoru, zpracování nebo někdy délka lišty. Jednotlivé kategorie jsou hobby, farmářské a profesionální. Motorové pily v kategorii hobby jsou určeny spíše pro občasné řezání, s těmi profesionálními můžete pracovat třeba celý den.

Jak vybírat

Při výběru motorové pily potřebujete vědět především k jakému účelu ji potřebujete. Benzínová není příliš vhodná pro vnitřní použití, její výhodou je zase přenosnost a vyšší výkon.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.