Horkovzdušná pistole

Výborným pomocníkem v každé domácnosti i dílně je moderní horkovzdušná pistole. V podstatě se jedná o jakýsi profesionální fén, který dokáže ohřát vzduch na velmi vysokou teplotu. Horkovzdušná pistole se řadí do kategorie elektrické nářadí.

Horkovzdušná pistole v praxi

Horkovzdušná pistole dnes nahrazuje především starou benzínovou opalovací pistoli. Její využití je tedy především odstraňování starých laků a nátěrů a to mnohem účinněji, bezpečněji a ohleduplněji než zmiňovaná opalovací pistole. Horkovzdušná pistole se dá ovšem použít také k tvarování a spojování některých plastů, rozmrazování či nahřívání, její využití je opravdu široké.

Kvalitní horkovzdušná pistole

Každá kvalitní horkovzdušná pistole by měla splňovat určité požadavky. Musí být především vyrobena pouze z kvalitních materiálů, jelikož ohřívá vzduch až na několik set stupňů. Důležitá je také maximální dosažitelná teplota. Ideální pak je, pokud horkovzdušná pistole umí teplotu také regulovat, čímž si zajistíte právě multifunkčnost jejího využití.

Příslušenství

Součástí horkovzdušné pistole by mělo být také příslušenství. To obsahuje většinou různé nástavce na trysky a škrabky na odstraňování všelijakých nátěrů. Dbejte na to, aby také toto příslušenství bylo pouze kvalitní, stejně jako samotná horkovzdušná pistole.© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.