Formátovací pila

Není pila jako pila. Některé jsou jednodušší, jiné zase složitější, ty jsou na to a tyhle zase na ono a tahle pila ta je na všechno. No a my se podíváme na jedny z nejpropracovanějších strojů mezi pilami, jakým je formátovací pila.

Co je to formátovací pila

Formátovací pila může být v mnoha provedeních. Základem je kotoučová pila a pracovní deska. Pila je schopná řezat v různých úhlech s velkou přesností, aby bylo dosaženo základní vlastnosti formátovací pily, kterou je právě ono formátování. Úhel řezu může být zajištěn nakloněním pily nebo pracovní desky.

Formátovací pila – využití

Formátovací pila slouží k formátování různých materiálů podle oborů činnosti. Obvykle se jedná o velkoplošné materiály, kterými mohou být například plasty, lamináty, dřevo nebo hliník.. Obory činnosti, kde bývá formátovací pila využívána nejčastěji jsou stolařství, výroba reklamních materiálů a další.

Profesionální formátovací pila

Taková profesionální formátovací pila je už velmi propracovaný výrobní stroj, který spojuje dohromady několik technologií. Většinou už disponuje velkým displejem, má vlastní operační systém a bývá vybavena CNC technologií. Profesionální formátovací pila pak dokáže řezat s maximální přesností.

Ceny

Jelikož se jedná o nástroj určený především k profesionálnímu využití, musíte počítat s tím, že taková formátovací pila stojí v řádu desítek tisíc korun.Náš TIP: Potřebujete si půjčit peníze? Nejrůznější tipy i půjčky online naleznete na portálu Maxi-Půjčky.cz.

© 2021 Pily-brusky.cz, všechna práva vyhrazena.